Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gerekenler

Mehmet Batı

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gerekenler

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gerekenler hakkında sizlere bilgi aktarmadan önce, bu pazaryeri ile ilgili bilgi vermek isteriz.Milyonlarca aktif müşterisi olan, İstanbul’da merkezi bir ofisi olan dijital Pazar yeri olarak bilinmektedir. Satıcılar ile alıcıları buluşturmakta olan Trendyol üzerinde mağaza açarak, sizlerde kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sitelerinden farklı olarak, bu Pazar yerinde açılacak olan sanal mağazalar, size ayrı bir internet sitesi vermeyip, Trendyol çatısı altında satış yapmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Trendyol sistemini kullanırken, diğer yandan; mağazanız bir Pazar yerinde sergilenmekte olduğu için Trendyol’a alışveriş yapmak için girmekte olan ama sizin markanızı bilmeyen bireylere de satış yaparak kendinizi tanıtma şansı elde etmeniz mümkün olabilmektedir.

Trendyol’da Mağaza Açılması İçin Gerekli Olan İşlemler

 • Trendyol üzerinde herhangi bir işlem yapmadan önce mutlaka bir şahıs işletmesi veya şirketinizin olması gerekmektedir. Şahıs şirketiniz ya da şirketiniz yoksa mutlaka bir mali müşavir ile iletişime geçip işletme veya şirket kurmanız ve vergi levhasına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Trendyol Satıcı Formu linkine tıklayarak sizden istenen tüm bilgileri girmeniz gerekmektedir.
 • Trendyol sistemi üzerinde şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir.
 • Trendyol satıcı paneli üzerinden, tarafınızdan talep edilen bilgileri girmeniz gerekmektedir.
 • Satıcı sözleşmesini indirerek, her sayfasını imzalamanız gerekmektedir.
 • İmzaladığınız sözleşmeyi 10 gün içerisinde Trendyol sistemine imzaladığınız şekilde, imza sirkünüz ile birlikte kargolamanız gerekmektedir. (yeni sistemde e-imza ve ptt kep adresi ile sözleşme onayı yapılmaktadır)
 • Başvuru yapıldıktan sonra Trendyol üzerinden onay aldıktan sonra ise satış yapmaya başlamanız mümkün olmaktadır.
E-Ticaret İçin Gerekenler

Trendyol’da Kimler Satış Yapabilir?

Trendyol pazaryerinde satış yapabilmeniz için, şirketiniz/işletmeniz olması gerekmektedir. Yasal olarak vergi veren ve satacak ürünü olan herkes, Trendyol isimli platform üzerinde satış yapabilmektedir.

Trendyol’da Mağaza Açma Süreçleri Nelerdir?

Trendyol’da Satış Yapmak İçin Gerekenlere erişmek için öncelikle sistem üzerinde bir üyelik kaydınız olması gerekmektedir. Üye olduktan sonra Trendyol mağazasına sahip olabilmeniz için;

 • Trendyol Satıcı Formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu başarılı bir şekilde, tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra onaylamanız ve sisteme gerekli bilgiler ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Trendyol satıcı paneline giriş yaptıktan sonra trendyol mağaza açmak için giriş yaparsanız, satıcı paneline yönlenmiş olacaksınız. Bu bölümde; mağaza adınızı belirlemeniz, müşteriye iletilecek fatura türünü seçmeniz, IBAN numarası girmeniz, MERSİS numarası belirtmeniz, KEP adres bilgisi vermeniz ve kaydet butonuna basmanız gerekmektedir.
 • Yukarıda yer alan işlemleri yaptıktan sonra, çalışmak istediğiniz kargoyu seçmeli ve akabinde; fatura adresi, iade depo adresi ve sevkiyat depo adreslerinizi girmeniz gerekmektedir.
 • Bu işlem de yapıldıktan sonra; müşteri hizmetleri ve operasyon sorumlularının iletişim bilgilerini yazmanız gerekmektedir.
 • Bu aşamalardan sonra tarafınıza gönderilecek sözleşmeye onay vermeniz halinde satış yapmaya başlamanız mümkün olabilmektedir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Ara
× Whatsapp İletişim